Zdjęcie kobiety siedzącej przed laptopem.

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego informuje o realizacji projektów dofinansowanych z funduszy unijnych, w ramach których proponuje kursy dedykowane dla seniorów.

 

Grafika przedstawiająca chłopca i napis: Mistrz recyklingu i przyjaciele.

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym. Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil, KRS nr 0000393451, adres siedziby: Ropki 7, 38-316 Wysowa Zdrój. Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO-SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

Zdjęcie dziecka bawiącego się klockami.

Ustawa o rodzinnym kapitale opiekuńczym przewiduje dofinansowanie do pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym, u dziennego opiekuna. Ta forma wsparcia będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2022 r. i od tej też daty będzie można złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o dofinansowanie.

Zdjęcie przedstawiające wachlarz z kartek książki widocznej od boku.

Rozpoczyna się właśnie Zimowy Mistrz Wypracowań, czyli nowy konkurs z nagrodami organizowany przez portal edukacyjny Dyktanda.pl. To idealna okazja, aby podszlifować swoje umiejętności pisarskie, wykazać się zdobytą już wiedzą, a także poznać nowe zagadnienia.

Zdjęcie przedstawiające bombkę zawieszoną na gałązce świerkowej

Na zbliżające się świąteczne dni, wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku wiary, w lepsze jutro dla wszystkich mieszkańców Warkał życzy sołtys Jan Aleksandrowicz wraz z Radą Sołecką.

Zdjęcie przedstawiające długopis leżący na skoroszycie.

Informujemy, iż Centrum Projektów Polska Cyfrowa, na etapie trwającej weryfikacji wniosku złożonego przez Gminę Jonkowo, wskazało na konieczność potwierdzenia zatrudnienia w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej krewnego ucznia w linii prostej, wskazanego w złożonym oświadczeniu.

Zdjęcie przedstawiające krowy na łące.

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie poszukuje doradcy do obsługi gminy Jonkowo i Gietrzwałd. 

Zdjęcie wykonane od tyłu, przedstawiające młodą osobę piszącą długopisem na kartce długi tekst.

Już w najbliższy czwartek, 11.11.2021 r., rozegrane zostanie największe w Polsce dyktando. Do wspólnej zabawy zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić na ile dobrze znają ortografię, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zebranie jak największych środków dla potrzebujących.